Powerbank do zadań specjalnych…

Jak się okazuje w praktyce, sam powerbank który wzbudzi baterie naszego telefonu nie wystarczy… Potrzebny jest jeszcze prąd który pozwoli uruchomić chociażby samochód. No właśnie, jak to jest że w tak malutkim akumulatorku kryje się tyle energii ?
Jeżeli chodzi o pojemność to nic nadzwyczajnego. Pojemności takiego urządzenia to okolo 15000 – 20000mAh. Tak jak klasyczny powerbank. Tutaj główną rolę odgrywa prąd rozruchowy (liczony w Amperach)
Wynosi on z reguły 200 do maksymalnie 400A. Chwilowo podawany jest bardzo duży prąd, który potrafi uruchomić nawet 3litrowy silnik diesla. Uruchomić, to może za dużo powiedziane. Na pewno przyczynia się do lepszego zakręcenia rozrusznikiem. Należy pamiętać, że powerbank rozruchowy będzie dział dobrze tylko wtedy kiedy nasz akumulator w samochodzie będzie sprawny technicznie!
Wystarczy podpiąć odpowiednio kable pod akumulator w samochodzie i możemy startować. Oprócz tego oczywiście taki powerbank jak sama nazwa wskazuje wyposażony jest przeważnie w 2 lub 3 porty USB, można spotkać na rynku urządzenia które wspierają szybkie ładowanie.
Taki gadżet może uratować życie a jak nie życie to sporo nerwów i stresu na skutek padniętego akumulatora.
Ceny takich urządzeń wahają się w granicach od 250 do nawet 1000zł

Znalezione obrazy dla zapytania powerbank rozruchowy

Krótko podsumowując. Niewielki gadżet który nie zajmuje miejsca w bagażniku a może stać się bohaterem w najmniej oczekiwanym momencie. Należy pamiętać, aby powerbank rozruchowy dobrze spełniał swoją funkcję musi być cyklicznie doładowywany mniej więcej co 3,4 miesiące.

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.