Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2 – Polska Recenzja

 

Na wstępie trochę teorii…

Zanieczyszczenia wiszące nad Polską to w ostatnich miesiącach bardzo gorący i  szeroko rozgłaszany przez media temat . Pozornie może się wydawać , że problem po prostu pojawia się naglę za sprawą rozpoczęcia „sezonu grzewczego” i znika tuż po jego zakończeniu . Smog występujący w naszym kraju od dawna nie jest już zjawiskiem pozornym , czy nowym. Dopiero od kilku lat zaczęło o nim myśleć poważnie i mówić publicznie że problem istnieje . Jest on jednak zdecydowanie bardziej złożony i ma dość duży wpływ na gospodarkę kraju . Jeśli nawet wdrożony został by jakikolwiek program poprawy powietrza w naszym kraju ,to bez wątpienia będzie to proces długotrwały. Rozłożony na co najmniej kilka, czy nawet kilkadziesiąt lat . Dla zdrowego człowieka problem złego stanu powietrza  w środowisku w którym przebywa ma bardzo niepożądany efekt . Jednak dla alergików , dzieci oraz osób o obniżonej odporności efekt przebywania w otoczeniu mocno przekraczających normę ,może być bardzo katastrofalne w skutkach . I choć problem w końcu został zauważony ,to na pierwsze efekty poprawy powietrza pozostanie nam zapewne jeszcze długo poczekać . Zmiany jakie muszą zostać dokonane w przyszłości to zmiany   zakrojone na olbrzymią skalę. Które dodatkowo dość mocno muszą również wpłynąć  na naszą mentalność i dotychczasowe przyzwyczajenia.   Nie oznacza to jednak że pozostaje nam tylko czekać ,aż problem od tak sam się rozwiąże . Wystarczy spojrzeć na miasta w których problem zanieczyszczeń powietrza przewija się od dobrych kilkudziesięciu lat. Dlatego też dla zwiększenia własnego komfortu ,  oraz zminimalizowania ryzyka utraty zdrowia osób mi najbliższych postanowiłem zakupić do mieszkania oczyszczacz powietrza . Zdecydowałem się na produkt marki która pochodzi z państwa ,które w dziedzinie zanieczyszczeń powietrza mogłoby okrzyknąć się prawdziwym ekspertem . Chyba nietrudno się domyślić, że chodzi tu właśnie o Chiny . Produkt na który się zdecydowałem to Air Purifier 2 wyprodukowany przez chińską markę Xiaomi ,o której w ostatnim czasie coraz więcej się słyszy  .

W poniższym artykule znajdziecie dokładny opis urządzenia , sposób użytkowania oraz moje osobiste wrażenia .

Udzielę odpowiedzi na pytanie czy taki gadżet jest mi niezbędny do życia i czy odczuwam jakieś pozytywne aspekty z jego długotrwałego użytkowania .

Opakowanie

Urządzenie dotarło w opakowaniu do którego Xiaomi zdążyło już nas przyzwyczaić w swoich wcześniejszych produktach . Jest to niczym nie wyróżniający się jasny karton w kolorze przypominający odcień naturalnego drewna . Firma od dawna próbuje zaznaczyć ,że ekologia jest ważna. Większość produktów w ofercie tego producenta pakowana jest w opakowania ,które bez większych problemów powinny przejść procedurę recyklingu .

Na opakowaniu producent umieścił kilka odznaczeń które odnoszą się do bezpieczeństwa oraz prawidłowego sposobu przechowywania oraz transportu urządzenia .

Producent zadbał by produkt posiadał zgodność z przepisami UE . Na opakowaniu został umieszczony certyfikat potwierdzający autentyczność iż wyrób jest zgodny ze wszystkimi zasadniczymi wymaganiami (dotyczącymi np. zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska), zawartymi w dyrektywach dotyczących tego produktu  .

W Zestawie:

W skład standardowego zestawu dostarczanego wraz z urządzeniem Xiaomi Air Purifier 2 wchodzi:

 • Filtr EPA ( NIEBIESKI) japońskiego producenta Toray
 • Kabel zasilający + adapter EU
 • Instrukcja i dokumentacja producenta

Samo urządzenie zostało dodatkowo zabezpieczone w materiałowy futerał .

Opis urządzenia

Xiaomi Mi Air Purifier 2 to kompaktowy oczyszczacz powietrza o wymiarach 520 × 240 × 240 mm . Urządzenie zaprojektowano w estetyczny i nowoczesny sposób . Dzięki temu oczyszczacz idealnie wpasowuje się w wystrój niemal każdego wnętrza . Obudowa urządzenia niemal w całości została wykonana z białego chropowatego plastiku . Funkcje sterujące zostały ograniczone do dwóch przycisków . Jeden z nich znajduje się w górnym panelu , drugi na tylnej ścianie urządzenia . Przycisk umieszczony w górnym panelu oferuje zmianę trybu pracy (tryb auto, tryb nocy, tryb wydajny) . Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażone oczyszczacza w diodę poziomu zanieczyszczeń i diody stanu umieszczoną centralnie w dolnej części frontowego panelu . Zastosowano diodę LED która wykorzystując zmianę kolorów (zielony , pomarańczowy , czerwony ) Informuję użytkownika o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu w którym znajduje się oczyszczacz.  Na każdej z bocznych ścianek znajdują się tysiące niewielkich otworów przez które dostają się szkodliwe dla zdrowia pyły . W górnym panelu urządzenia znajduje się duża kratownica z której wydmuchiwane jest oczyszczone powietrze . Pod nią znajduje się niestandardowy wysoce wydajny  japoński wentylator firmy Nidec , który zasysa i wydmuchuje oczyszczone powietrze prosto z filtra . Z tyłu urządzenia znajdziemy pokrywę przez którą dokonujemy konserwacji lub wymiany filtra oraz wbudowany czujnik pomiarowy pyłu PM2.5. Czujnik stworzony został przez firmę Sharp ,  i jest elementem który również powinien być przez nas systematycznie czyszczona . Zastosowana przez Xiaomi  technologia umożliwiała zminimalizowanie zużycia energii o 58% w stosunku do pierwszej generacji urządzenia . Wartość zużytej energii podczas pracy trybie standardowym ,energooszczędnym kształtuje się na poziomie 4.8 W oraz około 30W w trybie wydajnym  .

Filtry – rodzaje i wymiana

Wewnątrz urządzenia znajduje się trójwarstwowy filtr cylindryczny zapewniający 360 stopniową filtrację zanieczyszczeń . W zestawie otrzymujemy ultra-gęsty filtr EPA firmy Toray, w wersji niebieskiej tzn. Filter Economic Version – Blue

Filtr EPA składa się z 3 podstawowych warstw

 • warstwy głównej – odpowiedzialnej za  filtrację kurzu , pyłków, włosów, sierści, włókien i innych większych cząstek
 • warstwy EPA o dużej gęstości –  odpowiedzialnej za odfiltrowania cząstek o rozmiarach mikrona. Filtr oczyszczający powietrze wykorzystuje wyjątkowo gęsty Toray PP do wyłapywania PM2.5, PM0,3 ~ 0,5 ,
 •  warstwy z węgla aktywnego który odpowiedzialnej za niwelowanie nieprzyjemnych zapachów.

Węgiel aktywny absorbuje szkodliwe gazy na dużej powierzchni, których zwykły filtr HEPA nie może filtrować. Zastosowany tu węgiel kokosowy jest jednym z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych rozwiązań . Dodatkowo jest połączony z formułą anty-formaldehydową skutecznie absorbującą szkodliwe substancje chemiczne, takie jak formaldehyd, benzen i amoniak, siarkowodór ,a także zapachy i dymy.

 •  Na rynku znajdziemy również zielony filtr w wersji „poprawionej”  tzw. Filter Enhanced Verison – Green  ( Ciężko jest znaleźć konkretne różnice między tym filtrem a filtrem niebieskim . Z tymi filtrami jest trochę zakręcone gdyż wszystkie filtry o normach HEPA H10 /H11/H12 po 2010 roku zmieniły nazewnictwo na EPA E10/E11/E12 . Filtr HEPA zaczyna się więc od normy HEPA H13 a wszystkie poniżej tej normy nie są już filtrami HEPA . Filtr zielony który był sprzedawany z Xiaomi Purifier pierwszej generacji posiadał normę H11 czyli tak naprawdę nie był filtrem HEPA lecz EPA E11. Na stronie producenta ciężko o dokładne dane na temat tego filtra.  Z opinii znalezionych w internecie wersja podobno lepiej sprawdza się w pochłanianiu zapachów od standardowej wersji EPA . W chwili obecnej niestety nie mam możliwości tego dokładnie sprawdzić )
 •  Od niedawna dostępny jest również fioletowy filtr antybakteryjny ( jest to obecnie najbardziej zaawansowany czterowarstwowy filtr HEPA dostępny w ofercie Xiaomi . Filtr z udoskonaloną warstwą węglową, oraz specjalnymi warstwami pochłaniającymi bakterie, wirusy i alergeny) .  Zastosowanie filtru zwiększa znacznie użyteczność urządzenia w okresie całorocznym, w okresie poza smogowym .
 
Okres eksploatacji każdego filtra zalecany przez producenta nie powinien przekroczyć 6 miesięcy . Aplikacja wyświetla dokładnie 145 dni od chwili uruchomienia urządzenia. Osobiście uważam że przy odpowiedniej konserwacji filtra , systematycznym odkurzaniu i  czyszczeniu . W warunkach które mocno nie przekraczają dopuszczalnych norm można ten proces trochę przedłużyć . Jeżeli urządzenie pracuje jednak w warunkach mocno intensywnych . Szczególnie w miejscach w których musi pochłonąć bardzo dużo niepożądanych zapachów trzymałbym się wytycznych deklarowanych przez producenta. Gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie zapewnić optymalną pracę urządzenia.
Wiele konkurencyjnych urządzeń posiada filtry które w teorii powinny wystarczyć na znacznie dłużej niż montowane w urządzeniach Xiaomi .
Nie koniecznie traktowałbym to jako zaletę ,gdyż ciężko mi stwierdzić w jakiej kondycji może być ten filtr np po 5-10 latach użytkowania .Jaka tak naprawdę będzie jego realna efektywność . Trzeba jednak pamiętać ,że ewentualne koszty eksploatacyjne również trzeba wliczyć do kosztów jakie ponieśliśmy za sam oczyszczacz by sprawdzić które urządzenie nam się bardziej opłaca .
Koszt filtra w dniu pisania recenzji do całej serii AIR PURIFIER waha się w graniach między 200 a 300 zł  ,w zależności od rodzaju zastosowanego filtra i dystrybucji .

Wzornictwo i styl

Jak widać na próżno jest się tu doszukać ekranów czy paneli dotykowych , taki moim zdaniem był główny  zamysł projektantów . Urządzenie w kwestii wizualnej i obsługi zostało uproszczone do absolutnego minimum.

Zaprojektowane zostało tak by jego podstawową obsługą mógł poradzić sobie nawet mniej zaawansowany użytkownik . Wszystkie zaawansowane ustawienia i dane pomiarowe zostały przeniesione do poziomu aplikacji . Minimalizm jaki obecnie stosuje Xiaomi w swoich nowych urządzeniach przypomina mi trochę czasy kiedy to Apple prezentowało swoje pierwsze urządzenia na świecie. Obie marki łączy dziś ta sama ideologia wzornictwa i  chęć innowacji . Gdyby Apple miał wypuścić swój oczyszczacz powietrza widziałbym go właśnie tak jak dziś prezentuje się AIR 2.  Nie powiano więc nikogo dziwić że Air Purifier 2 zbiera na świecie tak dużo pozytywnych opinii wśród użytkowników .

Urządzenie w stosunku do swojej pierwszej generacji zostało dodatkowo odświeżone i zmniejszone o niemal 40% . Inżynierom Xiaomi mimo kompaktowych rozmiarów nadal urządzenia udało się zachować wysoką efektywność pracy oczyszczacza. Która w modelu AIR PURIFIER 2 utrzymuje się  na poziomie ~  330 m 3 / h jego poprzednik XIAOMI AIR 1 oferował efektywność na poziomie  ~  406 m 3 / h według normy CADR .

Dodatkowe akcesoria

Brak ekranu LCD w urządzeniu możemy zniwelować  dokupując do naszego zestawu Detektor cząstek PM 2.5 od Xiaomi.

Jest to akcesorium wizualnie przypominające niewielki zegar nocny z dodatkowo wbudowanym czujnikiem PM2.5 z oraz bezprzewodową komunikacją Wi-Fi.  Detektor samodzielnie odczytuje wskazania jakości powietrza w miejscu w którym się znajduje. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego limitu automatycznie uruchomi Air Purifier w celu oczyszczenia powietrza.

 Konfiguracja

Konfiguracja urządzenia odbywa się adekwatnie do pozostałych urządzeń Xiaomi działających pod kontrolą systemu XIAOMI MI HOME. Aplikacja sterująca wykorzystuje działanie chmury Xiaomi do zarządzania urządzeniem z poziomu aplikacji.  Dokładny opis konfiguracji dla początkującego użytkownika wraz z procedurą tworzenia konta dostępny jest pod adresem Xiaomi Mi Home – opis konfiguracji aplikacji .

Dla osób którzy z rozwiązaniem XAOMI MI HOME nie spotykają się po raz pierwszy . Zamieścimy wyłącznie krótką uwagę która może się przydać w razie problemów ze sparowaniem . W niektórych egzemplarzach urządzenie domyślnie po uruchomieniu automatycznie wchodzi w tryb wyszukiwania urządzeń . Gdy tak się nie stanie musimy wykonać poniższą procedurę .

Zanim urządzenie będzie mogło zostać odnalezione przez aplikacje .W pierwszej kolejności musi zostać uaktywniony tryb umożliwiający wyszukiwania urządzeń. Każde urządzenie na tym etapie wymaga trochę innej procedury. Dlatego z pomocą w konfiguracji przyjdzie nam sama aplikacja która w sposób graficzny i tekstowy ,poinformuje jak poprawnie wykonać sparowanie z wybranym urządzeniem .

Jeżeli urządzenie jest uruchomione po raz pierwszy to automatycznie przejdzie w tryb parowania . W sytuacji kiedy nie jest to pierwsze uruchomienie w przypadku odświeżacza wystarczy przez kilka sekund przytrzymać przycisk Power oraz przycisk z tyłu obudowy . Po kilku sekundach urządzenie uruchomi się ponownie . Dioda informująca wyszukiwanie nowych urządzeń powinna na tym etapie zacząć pulsować/mrugać informując użytkownika o gotowości do parowania  . Jeżeli tak się nie stanie należy ponownie wykonać całą procedurę .

Jeżeli wszystko jest poprawnie dioda pulsuje/mruga informując ,że urządzenie jest gotowe do sparowania z aplikacją . Xiaomi Air Purifier 2 wymaga tylko potwierdzenia iż dioda na urządzeniu pulsuje/mruga .  Po zaznaczeniu opcji potwierdzimy klikając Next / Dalej . 

Aplikacja Xiaomi Mi Home

Aplikacja dostępna wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS , na chwilę obecną brak jest możliwości sterowania urządzeniami na platformie MAC / WINDOWS .

Aplikacja zdecydowanie zwiększa możliwości samego urządzenia. Pozwala na sterowanie zdalne , wykorzystując połączenie mobilne lub Wifi. Takie rozwiązanie pozwala nam sterować urządzeniem nawet wtedy kiedy nie znajdujemy się w naszej domowej sieci . Zarządzanie urządzeniem działa wszędzie tam gdzie posiadamy dostęp do internetu na urządzeniu mobilnym . Aplikacja potrafi wykorzystać  wbudowany czujnik pomiarowy pyłu PM2.5 , zastosowany z tyłu urządzenia do monitorowania aktualnego stężenia szkodliwych pyłów PM2.5 . Musimy jednak pamiętać że pokazywane przez aplikację poziomy PM2,5 tylko wielkość szacunkowe i mogą być obarczone błędem. W aplikacji otrzymamy również podgląd na takie parametry jak aktualna temperatura czy wilgotność w pomieszczeniu ,oraz wspomniana już wcześniej wartość dni pozostałych do wymiany filtra na nowy  . Producenci zadbali nawet o analizy powietrza z zewnątrz na chwilę obecną nie działa to jednak zbyt sprawnie.  Dzięki aplikacji dostosujemy również swój indywidualny optymalny tryb pracy urządzenia jeżeli tryb automatyczny z jakiś powodów nam nie odpowiada . Istnieją modyfikowane wersje aplikacji które są w języku polskim . Jeżeli jednak chcemy korzystać z wszystkich nowości mamy do wyboru korzystanie z aplikacji w języku angielskim lub chińskim .

TRYB NOCNY

Urządzenie posiada również tryb umożliwiający pracę w nocy lub w godzinach w których planujemy zrobić sobie drzemkę . Po jego aktywacji urządzenie zwalnia na minimalne obroty zapewniając komfortową i cichą pracę . W moim przypadku oczyszczacz jest oddalony ok metr od łóżka , a hałas wydobywający się z urządzenia jest na tyle mały że zaśnięcie przy nim nie stanowi problemu .

HARMONOGRAM

Oczyszczacz możemy zaprogramować tak by rozpoczynał i kończył pracę według indywidualnie zaprogramowanego harmonogramu . Stosowanie takiego rozwiązania przyda się jeżeli nasz dzień kręci się wokół z góry ustalonego planu . Dzięki odpowiedniej konfiguracji oczyszczacz może zacząć prace np 30 min przed naszym przyjazdem z pracy .

Dla kogo ?

 • Oczyszczacz powietrza znalazł zastosowanie w domach mieszkalnych ale doskonale sprawdza się również w przemyśle .

Kilku moich znajomych za moją namową zdecydowało się zastosować oczyszczacz lub kilka urządzeń w swoich firmach .

 • Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w branży gastronomicznej w szczególności w restauracjach . Stanowi uzupełnienie oraz dodatkowe wsparcie dla wszelkiego rodzaju okapów i wywiewów kuchennych oraz bardzo fajnie sprawdza się na straży powietrza między kuchnią a klientelą .
 • Oczyszczacz dobrze radzi sobie również w branży stolarskiej oraz lakierniczej . Wiąże się to jednak z dość sporym zużyciem i częstą wymianą filtrów .
 • Urządzenie doskonale nadaje się do biurowców oraz małych biur . Zanieczyszczenia z powietrza mają duży wpływ na ogólne samopoczucie naszego organizmu . Zastosowanie oczyszczaczy w pracowniach lub biurach w lokalizacjach mocno zanieczyszczonych. Okazała się strzałem w sedno i miała bardzo pozytywny wpływ na efektywność pracowników jednej z podkrakowskich firm . W końcu w miejscu pracy spędza się naprawdę dużą część dnia . W przypadku pracodawców warto naprawdę rozważyć sensowność i opłacalność takiej inwestycji gdyż ostatecznie może przynieść wymierne korzyści dla ich samych . Pracodawca który dba o zdrowie swoich pracowników to wbrew pozoru wciąż rzadkość. Z tego miejsca wysyłam pozdrowienia dla mojego kolegi Piotra. Który za częściowo moją namową wyszedł z takiego założenia w okresie kiedy Kraków owiany był bardzo złą sławą na temat stanu powietrza. Zdecydował się na krok by w jego firmie stanęły 4 takie urządzenia w tym 2 w wydajniejszej wersji PRO , które ze względu na trudną dostępność dotarły w późniejszym okresie  ) . Efekt podobno szybko był zauważalny , jak sam twierdzi ” jego intencja + możliwości techniczne urządzenia” oraz bombardujące alarmy na temat stanu powietrza w Krakowie sprawiły ,że jego pracownicy po prostu woleli siedzieć w pracy niż w domu ,przez co jego firma w tamtym okresie zrobiła duży krok w przód .
 • Urządzenie sprawdzi się również u alergików kobiet w ciąży oraz osób z dolegliwościami układu oddechowego . Dla przykładu wspomogę się cytatem z Wikipedii który znajduje się w oficjalnym opisie miasta Kraków na tym portalu.

Z badań przeprowadzonych przez naukowców Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Columbia University w Nowym Jorku wynika, że mieszkanki Krakowa, które w okresie ciąży były eksponowane na PM2.5 powyżej 35 µg/m³, rodziły dzieci z masą urodzeniową niższą średnio o 128 gramów, mniejszą długością ciała oraz mniejszym o przeciętnie 0,3 cm obwodem główki. W zimie, mieszkańcom Krakowa zaleca się skracanie czasu przebywania na otwartym powietrzu oraz odradza się wysiłku fizycznego, na przykład biegania[37].

Myślę że nie trzeba tutaj nikomu tłumaczyć że , taki stan rzeczy nie jest w żaden sposób wskazany dla kobiet oraz dla małych dzieci. Oczyszczacz na pewno nie jest sposobem na rozwiązanie wszystkich problemów . Czasem jednak lepiej próbować zapobiegać niż nie robić e tej kwestii absolutnie nic .

Dobór właściwego urządzenia

Przy doborze odświeżacza musimy pamiętać że oczyszczacz powietrza musi mieć na tyle wydajny silnik i wentylator aby prawidłowo krążyć powietrze w przestrzeni całego pomieszczenia. Gdy powietrze zostaje wciągnięte do urządzenia, jest filtrowane przez różne typy mediów filtrujących, a czyste powietrze jest zwracane z powrotem do pomieszczenia, aby rozpocząć cały cykl ponownie. Jeżeli posiadacie duży dom czy mieszkanie z dużą ilością otwartych pomieszczeń warto rozważyć jest zakup wydajniejszej wersji Xiaomi Air Purifier PRO ( LINK DO RECENZJI ) .

Podczas wyboru odświeżacza warto zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości takie oferuje urządzenie jak np nawilżacz powietrza .

Wiele urządzeń różnych marek oferuje takie połączenie w podobnej klasie cenowe. Po dokładnym zapoznaniu się z tematem uważam że większość tego typu urządzenia nie radzi sobie poprawnie z oczyszczaniem ,a już na pewno dobrym nawilżeniem powietrza . Wymagają też wiele kwestii konserwacyjnych gdyż o taki nawilżacz trzeba naprawdę dbać .  Nie zawsze więcej oznacza lepiej i zdecydowanie bardziej do gustu przypadło mi rozwiązanie Xiaomi. Które postanowiło zrobić jedno dobre urządzenie do oczyszczania powietrza oraz drugie niezależne urządzenie zajmujące się wyłącznie nawilżaniem . Xiaomi SMART MI 3.5L niebawem również zostanie przetestowany na łamach redakcji . I jeżeli faktycznie okaże się tak samo dobry jak urządzenie z serii Purifier z pewnością znajdzie również swoje miejsce w moim mieszkaniu. Osobiście czekam jednak za jakimś hybrydowym rozwiązaniem w którym Xiaomi połączyłby te 2 urządzenia w jedno .

Podsumowanie

Czy oczyszczacz jest mi niezbędny do życia ? Oczywiście że nie , ale naprawdę sporo ułatwia  i wpływa pozytywnie na funkcjonowanie . Od momentu zastosowania oczyszczacza zacząłem znacznie lepiej się wysypiać . Z początku myślałem ,że to może przez zmianę pogody , dopiero z czasem zorientowałem się że jest to bezpośrednio powiązane z oczyszczaczem . Jeżeli znajdą się jacyś użytkownicy tego typu urządzeń , niech napiszą w komentarzu czy odczuli podobne zmiany po zastosowaniu oczyszczacza w swoich mieszkaniach . Panuje dość powszechna teoria że zbyt sterylne warunki źle wpływają na odporność organizmu . Podczas ponad rocznych testach funkcjonowania z takimi urządzeniami nie stwierdziłem takiej przypadłości u siebie oraz u członków mojej rodziny . W otoczeniu poza domem jest tak dużo zanieczyszczeń ,które z pewnością uzupełnią wszelkie braku zarazków dla naszego organizmu 🙂 Nie pozwolą by organizm nie miał nic do roboty . Oczyszczacz dość pozytywnie wpłynął również na intensywność sprzątania w mieszkaniu . Kurze nadal są i nadal trzeba je ścierać lecz jest ich zdecydowanie mniej niż wcześniej . Widać to nie tylko po meblach ,ale po dłuższym okresie zapełnienia się pojemnika w odkurzaczu Xiaomi Mi Vacuum Cleaner .

Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem oczyszczacza wraz z naszym partnerem strategicznym przedsiębiorstwem LUXESHOPGSM przygotowaliśmy małą promocje dla czytelników portalu . Pięć pierwszych osób którzy zakupią urządzenie w sklepie internetowym LUXESHOPGSM.PL i w zamówieniu w polu KOD RABATOWY wpiszą hasło MOBILEOSPL otrzymają małą redukcje ceny końcowej która będzie widoczna przed dokonaniem finalizowania zamówienia.

AKTUALIZACJA

W dniu 11.11.2017 , pojawiła się nowa odświeżona wersja urządzenia widniejąca pod nazwą XIAOMI AIR PURIFIER 2S . Szczegółowe informacje o zmianach można znaleźć pod adresem XIAOMI AIR PURIFIER 2 WKRÓTCE OTRZYMA NASTĘPCE – XIAOMI AIR PURIFIER 2S OLED JUŻ NIEBAWEM TRAFI DO SPRZEDAŻY

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

 • Wykonanie
 • Sterowanie
 • Stosunek jakości do ceny
 • Koszty eksploatacyjne
4.6

PODSUMOWANIE

PLUSY

 • Zauważalnie mniejsza ilość kurzu w pomieszczeniu w którym pracuje urządzenie
 • Wysoka wydajność i kompaktowe wymiary
 • Niska cena
 • Wysoka jakość wykonania
 • Wysoka kultura pracy
 • Energooszczędność
 • Sterowanie za pomocą smartfonu
 • MINUSY

 • Deklarowane przez producenta częste wymiany filtra
 • Brak polskiej wersji aplikacji
 • Konieczność stosowania adapterów EU do zasilania lub wymiany kabla na standardowy
 • Jeżeli masz naprawdę duży dom, będziesz potrzebować kilku sztuk lub wersji PRO
 • 8 thoughts on “Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2 – Polska Recenzja”

  1. Czy oczyszczacz musi działać 24/7? Czy po oczyszczeniu można go wyłączyć i włączyć znowu za jakiś czas, jeśli tak to skąd wiadomo kiedy to zrobić- czy aplikacja nam o tym powie poprzez przypomnienie?

   1. Oczyszczacz może działać w 3 trybach.
    Tryb Auto – Tryb automatycznie dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu
    Jeżeli urządzenie wykryje że jakość powietrza ulega zmianie automatycznie dostosowuje prędkość pracy wentylatora .
    Osobiście używam urządzenia wyłącznie w trybie automatycznym .
    Tryb Snu – Tryb który obniża prędkość pracy wentylatora do prędkości w której głośność wentylatora jest na minimalnym poziomie.
    Tryb Użytkownika – Tryb w którym sami ustawiamy prędkość pracy wentylatora za pomocą aplikacji MI HOME .

    Oczyszczacz w wersji Purifier 2 posiada diodę która przedstawia nam podgląd na jakość powietrza . Dokładne jednostki pomiarowe otrzymamy dopiero z aplikacji Mi HOME
    Wersja PRO i 2S posiadają ekrany we frontowym panelu które przedstawiają odczyt pomiarów .
    Aplikacja umożliwia również ustawienie gotowych scen pracy urządzenia .
    Urządzenie może załączyć się o wybranej godzinie lub gdy wartość z czujnika przekroczy ustaloną wartość pomiaru powietrza w pomieszczeniu .

   1. Xiaomi Air Purfier PRO korzysta dokładnie z tych samych filtrów co wersja Purifier 2 które są kompatybilne z każdą wersją oczyszczacza tego producenta . Rożnica tkwi w wydajności pracy samego urządzenia .

  2. Witam, mam problem nie mogę połączyć aplikacji z moim air purfier 2 próbowałem chyba wszystkiego, telefon znajduje mi sieć WiFi air purfier ale aplikacja niechcenia połączyć się z moją siecią WiFi, sam oczyszczacz resetowalem chyba z 20razy i nic. Proszę o jakąś radę. Pozdrawiam

   1. Mnie rowniez się tak dzieje.Laczy się tylko z wi-fi domowym i przez to mogę dopiero sterować oczyszczaczem.Po resetach aplikacja się nie łączy z urządzeniem,jedynie przez domowe wi-fi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.