Były telefony, czas na auta elektryczne

Nie każdy z nas chce poruszać się samochodem spalinowym diesla bądź benzynowym. Coraz większy nacisk kładziemy na samochody elektryczne.
Pomijając fakt że wyprodukowanie samochodu elektrycznego powoduje więcej zanieczyszczeń niż jazda Dieslem z normą Euro 6 przez rok czasu, ale o tym może innym razem 🙂

Nissan LEAF EV

Okazuje się, że najpopularniejszym samochodem elektrycznym w 2018r. był Nissan Leaf. Sprzedano ok. 40 tyś. egzemplarzy.
 W osiągnięciu tego wyniku pomogli przede wszystkim Norwegowie, którzy kupili w ciągu minionych dwunastu miesięcy przeszło 12 tysięcy takich aut – model ten zresztą został ogłoszony sprzedażowym numerem jeden w tym północnoeuropejskim kraju.

Nissan LEAF to lider europejskiego rankingu, a niewiele gorzej pod względem wyników wypada Reanult Zoe. Na kolejnych miejscach znajdują się zaś takie pojazdy jak BMW i3, Mitsubishi Outlander PHEV czy Volkswagen e-Golf. 

Z pięciocyfrowymi wynikami daleko im jednak do samochodów z „klasycznym” napędem – na naszym kontynencie królowały w ubiegłym roku modele Volkswagen Golf (ponad 502 tys.), Renault Clio (365,5 tys.) oraz Volkswagen Polo (313 tys.). LEAF nie załapał się nawet do pierwszej setki.

Nissan LEAF tył

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.