Intel D435i Nowa Kamera do wykrywania głębi z układem IMU

Nowa kamera wykrywania głębi Intel D435i z układem IMU

Intel przedstawił nowego członka rodziny kamer z technologią wykrywania głębi RealSense D400. Urządzenie nazywa się Intel RealSense Depth Camera D435i i największą nowością w niej zastosowaną jest system Inertial measurement unit (IMU). Ten niezwykle zaawansowany układ nie tylko potrafi wspierać skanowanie i orientację urządzeń w przestrzeni, ale także odpowiada za nawigację i stabilizację na przykład dronów.

 

Intel RealSense D435i działa na otwartym kodzie źródłowym Intel RealSense SDK 2.0, który obsługuje teraz także IMU i umożliwia szybki, łatwy rozwój w kilku językach programowania. Dzięki temu programiści mogą szybko tworzyć prototypy do interakcji ze środowiskiem rzeczywistym lub wirtualnym. Zestaw SDK pozwala wyodrębnić dane głębi z kamery i użyć ich interpretacji na wybranej platformie. Zestaw narzędzi zawiera też przykładowy kod oraz narzędzia do debugowania i ewaluacji. Nowy moduł ma wymiary 90 mm x 25 mm x 25 mm, tyle co wcześniejsza kamera Intel RealSense D435, która pozbawiona jest jednak jednostki IMU. Kamery z serii D400 są gotowe do użycia już po rozpakowaniu i można je podłączyć za pośrednictwem złącza USB-C.

 

Nowa kamera wykrywania głębi Intel D435i z układem IMU [4]

 

W przypadku zaawansowanego skanowania, IMU zapewnia dodatkowe zestawy danych dla lepszego odczytu obrazów 3D i dostarcza więcej referencji dzięki czemu kamera nie traci śledzenia. Na przykład w robotyce system ten zapewni nie tylko obraz, ale także dane o pozycji maszyny i jej położeniu w przestrzeni wliczając w to na przykład przechylenie. Intel twierdzi, że nowa kamera ma masę zastosowań. Wśród nich jest nawigacja i stabilizacja dronów i innych systemów bezzałogowych czy rozpoznawanie ruchu, gestów w grach i robotyce oraz położenia w zestawach do rzeczywistości wirtualnej VR.

Technologia Intel RealSense pozwala urządzeniom widzieć i rozumieć otoczenie, wchodzić z nim w interakcje i wysnuwać z tego wnioski. Kamera Intel RealSense D435i jest już dostępna w przedsprzedaży. Wysyłka rozpocznie się 26 listopada. Cena to 200 dolarów amerykańskich.

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.