Smartfon składany jak portfel ?

Nie od dziś wiadomo że giganci w świecie elektroniki ścigają się ze sobą nieustannie. Z tych wyścigów korzystają…Wszyscy użytkownicy nowych sprzętów. Technologie oferowane przez co niektórych producentów mogą przypominać nam troszkę film: Powrót do przyszłości.
Krążą pogłoski że Azjatyccy producenci chwalą się już swoimi składanymi telefonami, które mieszczą się bezproblemowo w kieszeni, a po rozłożeniu i w pełni gotowości do pracy przypominają Tablet.

Wizualizacja składanego smartfonu Samsunga

 

Ciekawym faktem jest to, że Samsung kilka dni wstecz zmienił swoje logo profilowe na portalach społecznościowych co może oznaczać fakt, że gotowi są do prezentacji nowego urządzenia jeszcze w tym roku !

DJ Koh, President i CEO działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics

 

Samsung zapowiedział konferencję na dni 7-8.11.2018 tam też pewnie można będzie dowiedzieć się czegoś więcej o nowościach oferowanych przez firmę…
Jakie niesie za sobą korzyści składany smartfon ? Na Pewno wygoda mając go przy sobie po złożeniu, ale czy aby na pewno ? Na pewno stanie się on znacznie grubszy, plusem może być to, że nie będzie on się rysował po złożeniu w kieszeni bądź torebce. Jaką wytrzymałość będzie miał wyświetlacz ? Ciężko jeszcze teraz odpowiedzieć na tym etapie na to pytanie, podejrzewam, że sami producenci jeszcze tego nie wiedzą.

Prototyp 5,68-calowego wyświetlacza AMOLED o takich właściwościach został pokazany garstce osób na wczorajszej imprezie w hotelu Encore Las Vegas. Co istotne, ma on warstwę dotykową, więc teoretycznie jest to gotowe rozwiązanie, które może być już stosowane w urządzeniach mobilnych.

Składany ekran Samsunga

Wiadomo, że ekran będzie składał się z kilku elastycznych warstw, które będą umożliwiały wielokrotne ruchy wyświetlacza nie powodując jego uszkodzenia, oczywiście będą jakieś granice ustalone przez producentów. Oczywiście mieliśmy już do czynienia z telefonami które ciekawiły swoim wyglądem chociażby modele Galaxy Ground, bądź LG G Flex. Już wtedy kombinowano z kształtami telefonów i wyświetlaczy. Następnie pojawiły się Samsungi z Serii Edge ( S6 i S7 ) dalszą historię pokrótce opisałem wyżej.

Wszyscy musimy zadać sobie pytanie czy taka technologia jest nam potrzebna oraz czy znajdzie ona wielu zwolenników, wszystko też zależy od jej poręczności i awaryjności. Na wszelkie stwierdzenia musimy jeszcze poczekać, czas pokaże jak użytkuje się składane sprzęty elektroniczne

 

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.