Mate 20 Pro – czyli trzy aparaty z tyłu urządzenia

Trzy tylne Aparaty bo właśnie tyle proponuje nowy mocarz od Huawei’a. Mowa o Mate 20 PRO. Wygląda nieco dziwne, wręcz można powiedzieć że z tyłu zawiewa „prostotą”.
W kwadracie na tylnym panelu usytuowane zostały 3 aparaty oraz dioda LED.

Znalezione obrazy dla zapytania mate 20 pro

Nowemu flagowcowi Huawei można zarzucić wiele. Na przykład to, że ze swoim zagiętym na bokach ekranem OLED i zaokrąglonym tyłem wygląda niepokojąco podobnie do konkurenta… Jakiego? Sami możecie sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Już od pierwszej chwili obcowania ze smartfonem Mate 20 Pro w oczy rzuca się sporych rozmiarów notch (o szerokości aż 32,8 mm). Na tylnym panelu pojawiła się zaś nietypowa, kwadratowa sekcja głównego, trójmodułowego aparatu. Elementy te sprawiają, że pomimo wspomnianych podobieństw do, nie ukrywajmy już tego dalej, flagowego Samsunga Galaxy S9 Mate 20 Pro jest urządzeniem charakterystycznym i łatwo rozpoznawalnym w smartfonowym tłumie.

Znalezione obrazy dla zapytania mate 20 pro

 

Leica – to firma która współpracuje z firmą Huawei i to oni użyczyli swojej technologi dla modelu Mate 20 Pro.
Prawdziwy killer-feature to stabilizacja filmów. Nie wiem, czy istnieje smartfon, w którym stabilizacja działałaby skuteczniej. Nawet jeśli celowo mocno poruszam telefonem, obraz jest niemal idealnie stabilny.
Nowością jest tryb supermakro pozwalający — według deklaracji producenta — ustawić ostrość na obiekcie oddalonym o 2,5 cm od obiektywu. Działa to nawet z aparatem szerokokątnym, co pozwala osiągnąć naprawdę ciekawe efekty.

Tryb supermakro w aparacie szerokokątnym

 

Co tu jednak dużo mówić — Mate 20 Pro jest prawdopodobnie najlepszym fotograficznym smartfonem na rynku. Wrażenie robi nie tylko jakość generowanych obrazów, ale i bogate możliwości oraz funkcje bazujące na sztucznej inteligencji.

Skrócona specyfikacja aparatu tylnego:
Matryca: 40Mpx
Formaty video: H.263, H.264, H.265, MPEG4 – 30 fps
Dodatkowe: AF, Laserowy AF, f/1.8

Kilka informacji ogólnych: Istnieje wersja bez skanera linii papilarnych w wyświetlaczu wypuszczona na rynki dalekowschodnie. Wyświetlacz HDR. Bezprzewodowe ładowanie innego smartfonu. Huawei Super Charge 40 W. Wireless Quick Charge 15 W. Tylny zestaw aparatów: 40 Mpx szeroki kąt; 20 Mpx szeroki kąt, 8 Mpx z teleobiektywem. Przedni aparat z obiektywem szerokokątnym. Czytnik odcisków palców wbudowany w ekran, Czujnik temperatury koloru, czujnik laserowy.

Cena ok. 4200zł

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.