Xiaomi Mi Laser Projector – projektor który mocno namiesza w rynku kinowym.

Xiaomi Mi Laser Projector to nazwa nowego urządzenia które zostało wprowadzone na rynek za pośrednictwem azjatyckiego producenta. Każdy kto ceni sobie domowy spokój i wysoką jakość wyświetlanego obrazu z pewnością powinien bliżej przyjrzeć się nowej produkcji od Xiaomi.

Xiaomi przedstawia domowy projektor laserowy „klasy kinowej”

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas ma w domu telewizor. Jeszcze nie tak dawno pożegnaliśmy erę „kineskopowców” , dziś możemy cieszyć się OLEDAMI które wyróżnia fantastyczna czerń, do teraz. Nowe dzieło od Xiaomi ma szanse mocno namieszać w branży domowych pokojów kinowych. Decyzja miedzy wyborem telewizora ,a projektora może być teraz znacznie trudniejsza. Nowe urządzenie ma zaskoczyć fantastycznie wyświetlonym obrazem i to nie tylko w mocno zaciemnionych pomieszczeniach .

Urządzenie wykorzystuje „laserowy system projekcji klasy kinowej” ALPD 3.0 od Appotronics (głównego dostawcy w chińskich kinach)

Projektor jest w stanie wyświetlić 150-calowy obraz o rozdzielczości Ful HD (1920×1080 pikseli), zachowując przy tym jasność na poziomie 5000 lumenów oraz kontrast o współczynniku 3000:1.

Xiaomi Mi Laser Projector to projektor krótkiego rzutu więc musi zostać umiejscowiony w odległości od 5 do 50 cm od miejsca wyświetlania obrazu. Takie rozwiązanie sprawia że montaż urządzenia ogranicza się z reguły do postawienia i odpowiedniego wyregulowania projektora na stoliku RTV.

Xiaomi Mi Laser Projector złącza

Ciekawostką może być informacja podana przez producenta, która jasno mówi że lampa może odmówić nam posłuszeństwa po 25000 godzinach oglądania w najwyższej jakości. Co w przeliczeniu daje nam 34 lata przy korzystania z niego przez 2 godziny dziennie. Ta informacja zdecydowanie zrobiła na nas największe wrażenie .  Nad poprawną pracą urządzenia będą czuwały aż 3 wentylatory , głośność urządzenia powinna oscylować w granicach 32 dB .

Xiaomi Mi Laser Projector może pochwalić się obsługą Dolby Audio i DTS HD.  Xiaomi w swoim urządzeniu wykorzystało 2 tweetery oraz 2 głośniki szerokopasmowe. Oczywiście istnieje również możliwość podłączenia projektora do własnego zestawu audio.  Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kompatybilność z wieloma formatami i intuicyjna obsługa. Wszystko za sprawą postawienia na system Android z dodatkowo wgraną specjalnie przygotowaną nakładką MIUI  . Urządzenie dysponuje również  szerokimi opcjami łączności, na pokładzie znajdziemy 3x złącze HDMI, USB, Ethernet. Producent nie zapomniał oczywiście o module Wi-Fi oraz Bluetooth.

Patrząc na stosunek ceny do jakości produkt jest w stanie wprowadzić prawdziwy efekt kina do zwykłego domu . Urządzenie skierowane jest jednak dla osób które oczekują od swojego pokoju kinowego trochę więcej niż przeciętny zjadacz chleba .

Urządzenie w Chinach kosztuje 9999 juanów, czyli około 5,5 tysiąca złotych. Cena w popularnych sklepach które oferują możliwość wysyłki do Polski cena waha się między 7 a 8 tyś zł. Urządzenie choć do najtańszych nie należy to i tak wygląda bardzo korzystnie jak na sprzęt tej klasy.

Poniżej krótki film prezentujący opisywane urządzenie :

 

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.