Xiaomi Roborock Sweep One – Czy jest lepszy od starszego brata?

W ubiegłym roku mieliśmy okazję poznać pierwszy odkurzacz od coraz to bardziej rozpoznawanego producenta z państwa środka.  Xiaomi bo tu o nim mowa za sprawą XIAOMI MI ROBOT VACUUM CLEANER dość mocno namieszał  w rynku tego typu urządzeń . Dziś doczekaliśmy się już jego nowej wersji tego urządzenia . Jest nim Xiaomi Roborock Sweep One stworzony przy współpracy z firmą Roborock. Produkt został zmodernizowany i przeszedł szereg zabiegów upiększających jak i ulepszających funkcje samego urządzenia. Odkurzacz już nie tylko czyści podłogi i odkurza dywany. Główną innowacją nowego urządzenia jest to że potrafi również umyć podłogę !

 

W urządzeniu poprawiono większość błędów z którymi borykała się pierwsza generacja . Oprogramowanie sprzątające otrzymało możliwość podziału na wydzielone strefy dając możliwość lepszego planowania sposobu sprzątania. Według dostępnych informacji odkurzacz wzbogacono o kilka dodatkowych czujników które w dość istotny sposób mają wpłynąć na prace urządzenia.  Odkurzacz Roborock sweep One wyposażone jest w system nowoczesnych laserów do mapowania pomieszczeń dzięki czemu niemal bezbłędnie odnajduje się w przestrzeni którą właśnie sprząta. Inteligenty system SLAM po mapowaniu pomieszczenia obliczy jak najefektywniej zaplanować trasę odkurzania. Urządzenie powinno lepiej poradzić sobie z omijaniem przeszkód czy odnalezieniem stacji ładującej.
W nowej wersji użyto dodatkowej ściereczki która czyści powierzchnie płaskie (podłogi). Więcej informacji o zastosowanym rozwiązaniu znajdziemy za pośrednictwem wyszukiwarki Google wpisując: „plant bionic water tank” . Zastosowane rozwiązanie pobiera wyłącznie tyle wody ile potrzebuje do wyczyszczenia powierzchni. Praca przy czyszczeniu podłóg trwa od 25 do 60 minut. Jeżeli pobierze zbyt dużo wody, jej nadmiar wróci do zbiorniczka. Niestety powiadomienia dźwiękowe jak i cała aplikacja sterująca na chwile obecną jest wspierana wyłącznie przez język chiński oraz angielski. Nowy odkurzacz wspiera również sterowanie głosowe, na chwilę obecną możliwe może być uciążliwe dla nowych nabywców.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 – pod taką nazwą również możecie spotkać nowe urządzenie w sieci . Producent nie korzysta jednak z tego nazewnictwa prawowity Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 może jeszcze się pojawić w ofercie producenta . 

 

W nowym odkurzaczu poprawiono system zawieszenia sprzętu przez co łatwiej pokonuje on przeszkody oraz lepiej zasysa brud z różnego rodzaju powierzchni, ponieważ siła ssania wynosi teraz 2000Pa. Zawieszenie o którym mowa uniesiono aż o 2 centymetry do wersji poprzedniej. Nowy produkt od XIAOMI powinien bez problemu poradzić sobie z powierzchnią 250m2 w czasie nie większym niż 2,5h a to wszystko za pośrednictwem baterii której pojemność wynosi 5200mAh.

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

5 thoughts on “Xiaomi Roborock Sweep One – Czy jest lepszy od starszego brata?”

    1. no u mnie wjedzie na dywan ale dokładnie wszystkiego nie zbierze, lepiej radzi sobie z włosami niż ze zwykłymi okruchami

  1. niestety krótko pracuje na jednym ładowaniu, całego mieszkania raczej nie odkurzy chyba że kawalerkę/2 pokojowe mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.