Nowa wersja aplikacji Xiaomi Mi HOME 5.0.10

Wraz z aktualizacją z dnia 13.11.2017 aplikacja została dość mocno przebudowana . Główny interface aplikacji został zupełnie przeorganizowany w celu łatwiejszego zarządzania pracą urządzeń należących do wybranej grupy pomieszczeń .

Aplikacja dodatkowo otrzymała panel na wzór szybkiego panelu pomiarowego .Producent przypisał w nim 4 domyślne zakładki pomiarów zewnętrznych dla wybranych przez nas lokalizacji . Pierwszą z nich to temperatura , druga to pomiar z czujników zanieczyszczeń wg normy AQI , trzecia pomiar jakości wody , czwarta to wilgotność. Domyślne zakładki są przypisane do panelu aplikacji i nie można ich usnąć. Wraz z wersją 5.0.10 , i wybranym regionie chińskim otrzymamy wyłącznie możliwość wyboru stacji bazowych które przeprowadzają pomiary na terenie Chin . Dlatego pierwsze 4 zakładki mogą okazać się dla nas bezużyteczne .

Otrzymamy jednak możliwość skonfigurowania własnych zakładek z pomiarami wysyłanymi przez sterowane urządzenia . W moim przypadku będzie to pomiar z oczyszczacza XIAOMI AIR PURIFIER PRO.  W przypadku wyboru regionu europejskiego odczyt odbywa się domyślnie ze stacji Beibei, Chongqing, Chiny , nie ma jednak możliwości zmiany tej lokalizacji z poziomu aplikacji .

 

Wybór scen które które odbywają się w sposób manualny zostały przeniesione do 2 pulpitu aplikacji . By szybko mieć do niego dostęp wystarczy przesunąć palcem po panelu pomiarowym na górze ekranu.

Personalizacja scen odbywa się teraz w zakładce Automation na dole ekranu .

Aplikacja pozwala na skonfigurowanie scen manualnych których aktywacje przeprowadzimy na drugim pulpicie lub scen automatycznych odbywających się np w ustalonym cyklu godzinowym .

Interface aplikacji został gruntownie przebudowany w panelu zarządzania urządzeniami z wybranych pomieszczeń . Odbywa się to teraz z wykorzystaniem panelu bocznego. Wszystko zostało dokładnie przemyślane , a aplikacja mocno zyskała na intuicyjności moim zdaniem wygląda również nowocześniej .

Szybki dostęp do wybranych urządzeń również zmienił swoje umiejscowienie . Obecne rozwiązania sprawiły że sterowanie inteligentnym domem Xiaomi stało się wygodniejsze.

Ostatnią zmianą którą otrzymamy wraz z nową wersją aplikacji to nowy serwer znajdujący się w Europie . Ilość wspieranych urządzeń dla serwera europejskiego ogranicza się jednak wyłącznie do oczyszczacza Air Purifier 2 , lampy Mi led Desk , hulajnogi Mi Scooter , szczoteczki AdMi Electric Toothbrush oraz kamery Mi Action Camera 4K . Jeżeli posiadamy urządzenie które nie jest na tej liście , rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwera zlokalizowanego w Chinach .

 

 

 

 

Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, wybierając ten tekst i wciskając Ctrl+Enter.

3 thoughts on “Nowa wersja aplikacji Xiaomi Mi HOME 5.0.10”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.